CS atsakymai (DUK)
ATSAKYMAS. Pagal su statytoju pasirašytą sutartį mokestis tiek statybinių šiukšlių, tiek biotualetų išvežimą skaičiuojamas pagal faktą (išvežtų kub. metrų kiekį) ir dalinamas proporcingai turimam naudingam plotui, nepriklausomai nuo to, ar dalis butų bus įrengti. Paslauga teikiama, kol bus poreikis. Šiukšlių konteineriai ir biotualetai pastatyti keliems namams. Atkreipiame dėmesį, kad nesant biotualetų atsiranda rizika turėt nemalonius pojūčius laiptinėse.
K. Dėl kokiu priezasciu, bet smarkiai pavėluotai ir nereguliariai gauname sąskaitas už Jūsų bendroves teikiamas paslaugas. Norėjau pasiteirauti - gal yra galimybe, pateikus atitinkama prašymą, gauti sąskaitas elektroniniu paštu?
A. Sąskaitas už einamąjį mėnesį pateikiamos iki sekančio mėnesio 15 d. Stengsimės, kad sąskaitos klientus pasiektų laiku ir nevėluotu. Šiuo metu „City Service“ naudojama programa nėra pritaikyta automatiniam sąskaitos išsiuntimui elektroniniu paštu. Ateityje programa bus modifikuota ir tokia galimybė atsiras. Apie tai būtinai informuosime.
K. Kaip apskaičiuojami mokesčiai už elektros energiją iki namo pripažinimo tinkamu naudoti? Ar keisis mokesčių skaičiavimas už elektros energiją gyventojams pasirašius sutartį su Rytų skirstomaisiais tinklais?
A. Iki butų savininkų sutarčių sudarymo su AB „Rytų skirstomieji tinklai“ (toliau – RST), išlaidos už elektros energiją padalinamos pagal namo įvadinio elektros skaitiklio rodmenis proporcingai butų plotui. Kiekvienas buto savininkas, sudaręs tiesioginę sutartį su elektros energijos tiekėju (RST), atsiskaito tiesiogiai per mokėjimo knygelės 1-ąją, 2-ąją eilutę pagal buto skaitiklio rodmenis bei galiojančius tarifus. Dėl bendrojo naudojimo elektros energijos administratorius sudarys sutartį su RST, išlaidos už šią suvartotą elektrą bus paskirstomos proporcingai butų plotui per administratoriaus pateikiamas sąskaitas.
K. Kodėl tokios didelės sąskaitos gautos už elektros energiją sunaudotą per spalio-lapkričio mėn?
A. Dėl įvykusios techninės klaidos „City Service“ buvo pateikti kai kurių namų neteisingi duomenys. Ši klaida bus atitaisyta artimiausiuose mokėjimuose. Atsiprašome dėl nepatogumų.
K. Kaip apskaičiuojami mokesčiai už šiluminę energiją iki namo pripažinimo tinkamu naudoti?
A. Pagal sutartį su statytoju, laikotarpiu iki savininkams pasirašant sutartis su AB "Vilniaus energija", atsiskaitoma pagal įrengtą namo įvadinį šilumos apskaitos prietaisą, išdalinant statytojo pateiktą sumą butų savininkams proporcingai turimam plotui.
K. Kaip apskaičiuojami mokesčiai už šiluminę energiją po namo pripažinimo tinkamu naudoti?
A. Kiekvienas buto savininkas, sudaręs tiesioginę sutartį su AB "Vilniaus energija", atsiskaitys už suvartotą šilumos energiją tiesiogiai. Bendrose patalpose sunaudota šilumos energija bus paskirstyta proporcingai turimam plotui.
K. Kas tai yra mišrios atliekos?
A. Kai statybinėse atliekose yra primaišyta buitinių (ar kitų) atliekų, tai vadinama mišriomis atliekomis.
K. Iki kada dar bus skaičiuojamas mišrių atliekų išvežimo mokestis? mūsų kaip ir daugelio Girulių 14 namo gyventoju butas jau yra įrengtas ir priduotas, mums jau senai šitų paslaugu nebereikia, kodėl mes dar vis už jas turime mokėti nemažus pinigus?
A. Šis mokestis skaičiuojamas pagal faktą proporcingai turimam naudingam plotui, nepriklausomai ar dalis butų yra įrengti. Paslauga bus teikiama, kol bus poreikis, t. y. kol bus statybinių, didelių gabaritų atliekų. Atkreipiame dėmesį, kad pabaigus butų apdailą daugelis perka baldus, buitinę techniką ir pan., o jų pakuotės metamos į statybinį (t. y. didelių gabaritų) konteinerį, todėl statybinis (didelių gabaritų) konteineris reikalingas ne vien butų apdailos įsirengimo metu.
K. Ką reiškia eilutė "Inžinerinių tinklų atstatymas"?
A. Į šią eilutę skaičiuojami mokesčiai už darbus, atliktus po vandalizmo ir vagystės atvejų, kai buvo sugadinti inžineriniai įrenginiai ir atstatymui netaikyta garantija. Tai dalinė bendroji gyventojų nuosavybė, bendrieji namo inžineriniai tinklai, už kurių atstatymą moka butų savininkai.
K. Kodėl gruodžio mėn. mokestis už liftus nesumažintas, nors liftas nedirbo 2 savaites?
A. Dėl šios problemos buvo kreiptasi į liftų techninę priežiūrą (eksploataciją) atliekančią įmonę. Sąskaita už liftų naudojimą šiam namui bus perskaičiuota artimiausiuose mokėjimuose. Atsiprašome dėl nepatogumų.
K. Jei po buto pridavimo pasikeitė jo bendras plotas, i ką turėčiau kreiptis, kad nuo šiol mokesčiai butu skaičiuojami pagal nauja kvadratūra? Teko girdėti, kad informacija reikia siusti i City Service, kad pakeistu. Dėl šio nepakeitimo iki šiol, pastoviai permoku už paslaugas.
A. Gyventojas turėtų kreiptis į „City Service“ ir pateikti buto nuosavybės dokumentų kopiją, kur būtų matyti bendras plotas. Mokesčiai bus skaičiuojami pagal naują kvadratūrą.
K. Kas ir kieno sąskaita keičia elektros lemputes laiptinėse?
A. Perdegusios elektros lemputės apžiūros metu laiptinėse yra pakeičiamos „City Service“ darbuotojų, sąskaita už lemputes paskirstoma butų savininkams – lemputės yra namo bendrosios nuosavybės dalis.
K. Kodėl elektros saugikliai (esant kokiam nors nesklandumui) yra "išmušami" ne bute kaip yra įprasta visuose gyvenamuose namuose, o kažkur rūsyje (buto saugikliai būna tvarkingai įjungti ir nereaguoja)?
A. Atsakyti negalime, kol statytojas bendrovei „City Service“ neperduos techninės dokumentacijos ir mūsų specialistai jos neišnagrinės. Statytojas apie šią situaciją informuotas.
K. Kaip bus atsiskaitoma už vandenį? Ar skaitiklių rodmenis kas nors nurašys ar tai reiks daryti patiems?
A. Karšto vandens skaitiklių nuskaitymas bus automatinis ir deklaruoti nereikės. Sąskaitas už karštą vandenį gausite kartu su šiluminės energijos suvartojimo sąskaita. Iki lauko vandentiekio ir nuotekų tinklų perdavimo į miesto balansą skaitiklių rodmenis nurašys „City Service“. Po perdavimo gyventojai sudarys tiesiogines sutartis su tiekėju ir deklaruos patys, įrašydami rodmenis į atsiskaitymo knygelę.
K. Kada planuojami namų pridavimai valstybinei komisijai?
A. Deja, tokios informacijos neturime. „City Service“ neturi galimybės įtakoti namų pripažinimo tinkamais naudoti terminų ir datų. Manome, kad tokia informacija disponuoja statytojas.
K. Ar gyventojai kurie neturi požeminio parkingo vis tiek turi mokėti už parkingo elektrą, valymą ir administravimą?
A. Ne, šie gyventojai mokėti neturi.
K. Dar rugsėjo mėnesį kreipiausi į CS dėl tvoreles ar kažkokių apsauginiu kortelių įrengimo, kad neturintys pulteliu neturėtų galimybes patekti į stovėjimo aikštelę, atsakymo ir kažkokių veiksmu neturime iki šiol.
A. Kreipėmės į statytoją su pasiūlymu sumontuoti dekoratyvines tvoreles, apsaugančias žalią veją ir namų priešgaisrines zonas nuo išvažinėjimo ir automobilių parkavimo. Gavus atsakymą informuosime skelbimų lentoje.
K. Kodėl nėra draudžiančiu stovėti ženklų toje siauroje gatvelėje vedančioje i parkingus kieme, nes pastatyti automobiliai trukdo privažiuoti prie savo stovėjimo vietos.?
A. Kreipėmės į statytoją, siūlydami pastatyti kelio ženklus, draudžiančius įvažiuoti į privačią teritoriją. Parkavimo vietos yra pažymėtos. Kaip laikomasi kelių ženklų nurodymų, kontroliuoja kelių eismo priežiūros tarnyba.
K. Aikštelėje prie 15 namo turiu nusipirkęs dvi parkavimo vietas. Jos visą laiką užstatytos mašinomis. Be to graudu žiūrėti į 15 namo parkavimo aikštelę, vejas ir t.t., nes ten visiška betvarkė. Man jau pabodo vyti lauk nesupratingus „parkuotojus“... Aš mokėjau pinigus už tas parkavimo vietas ir noriu nesukdamas galvos jas rasti VISĄ laiką tuščias.Kaip jūs ketinate užtikrinti, kad aikštelėje nebūtų statomos pašalinių žmonių mašinos?
A. Kreipėmės į statytoją siūlydami pastatyti kelio ženklus, apribojančius įvažiuoti į privačią teritoriją. Parkavimo vietos yra pažymėtos. Kelių ženklų nurodymų laikymąsi kontroliuoja kelių eismo priežiūros tarnyba. Jeigu į teritoriją įvažiuotų vietos neturintis vairuotojas, policija galėtų bausti už kelio ženklų nesilaikymą. Tik šiuo atveju visiems gyventojams, kurie išsipirkę vietas, turi būti išduoti leidimai patekti į teritoriją. Esant užimtai Jūsų asmeninės nuosavybės teise priklausančiai parkavimo vietai, kreipkitės į juos.
K. Gal žinote kada galėsime normaliai pasiekti savo namus, o ne per Tarandę?
A. Tokios informacijos neturime. Eismo Vilniaus miesto keliais schemas rengia ir tvirtina miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento Eismo organizavimo skyrius.
K. Kodėl 2 aukšto gyventojai nemoka už liftą nors juo naudojasi? Kaip jie patenka I požeminį parkinga? Kitokiu variantu apart liftą praktiškai nėra!
A. Pagal galiojančius teisės dokumentus (2005-12-19 Vilniaus m. sav. dir. įsakymas Nr. 30-2050) pirmojo ir antrojo aukštų butams mokesčiai už liftą neskaičiuojami. Patekimas į parkingą numatytas ir laiptais.
K. Kodėl taip prastai valomos laiptines? Jos pastoviai purvinos, nors pagal sąskaitą taip neturėtų buti., ar negalima pasamdyti normalios firmos? Ar pagerinsite paslaugos kokybe?
A. Namo laiptinės valomos taip, kaip numatyta sutartyje su statytoju. Darbus atlieka „City Service“ pasamdyta specializuota valymo kompanija. Iki namo pripažinimo tinkamu naudoti laiptinės tik šluojamos ir išnešamos šiukšlės 5 kartus per savaitę, išskyrus švenčių ir poilsio dienas. Po pripažinimo tinkamu naudoti - grindys valomos šlapiu būdu 1 kartą per savaitę, laiptinių pirmieji aukštai, liftų grindų valymas atliekamas 5 kartus per savaitę, išskyrus švenčių ir poilsio dienas. „City Service“ siekia ir sieks ateityje teikti tik kokybiškas paslaugas.
K. Kodėl kiekviena karta važiuojant I saugoma aikštelę apsauginis aiškina, kad aikštelė skirta darbuotojams, nors laiptinėse iškabintas skelbimas, kad tomis aikštelėmis gali naudotis ir gyventojai?
A. Laikyti automobilius antžeminiame parkinge turi teisę gyventojai, išsipirkę ten vietas. Aikštelės vietų savininkams yra išduoti leidimai, kuriuos įvažiuodami į kiemą parodo apsaugai. Kiti gyventojai gali tik įvažiuoti išsikrauti stambių krovinių.
K. Kas ir kaip priiminės namą iš Rangos IV, nes jau dabar yra daug trukumu (blogai nudažytos, nupurkštos laiptines sienos, įtrūkusios sienos, neveikiantis domofonas, PVZ.: Perkunkiemio 13 name laiptu kraštai išklijuoti plytelėmis, o kodėl pas mus užpurkšta kažkokia neaiškia medžiaga? ir t.t… ) kas šiuos trukumus pasalins?
A. Namo pripažinimo tinkamu naudoti protokolą pasirašys valstybinė komisija. Jos kompetencijoje yra konstatuoti defektus, surašyti defektinis aktas su taisytinais trūkumais. Defektus ištaisyti turi statytojas.
K. Paaiškinkite, kokios yra galimybės aptverti žolynus ir šaligatvius dekoratyvinėmis tvorelėmis ar stulpeliais, kokia yra tvarka, kas tai galėtų padaryti, kas finansuoti?
A. Kreipėmės į statytoją su pasiūlymu pataisyti projektą ir įrengti tokias užkardas. Statytojui nepritarus, tačiau didžiosios dalies gyventojams pageidaujant, „City Service“ organizuotų ir įvykdytų šiuos darbus, suderinant darbų atlikimo sąmatą su butų savininkais.
K. Kodėl retai yra valomi / barstomi šaligatviai? Kodėl šaligatviai valomi tik nuo laiptinės iki laiptinės, o nevalomi aplink visą namą? Kas atliks teritorijos valymą pavasarį (šiukšlių rinkimas ir pan.)?
A. Kiekvieną darbo dieną yra prižiūrima teritorija (žiemos metu valomi ir barstomi pėsčiųjų takai), priklausantys namo teritorijai. Šiuos darbus atlieka UAB „Clean experts“ pagal sutartį su AB „City Service“. Valymo kompanijai dar kartą akcentuosime valymo kokybę. Pavasarį šiukšles taip pat rinks valymo kompanijos darbuotojai.
K. Kokia yra tvarka pakeisti namo administratorių, t.y. Jus?
A. Tvarka numatyta su statytoju pasirašytoje administravimo sutartyje, t.y. „City Service“ administravimo sutartis nustoja galioti po namo pridavimo įkūrus bendrasavininkių bendriją, sudarius jungtinės veiklos sutartį, savivaldybei paskyrus naują administratorių.
K. Aikštelėje prie 15 namo turiu nusipirkęs dvi parkavimo vietas. Jos visą laiką užstatytos mašinomis. Be to graudu žiūrėti į 15 namo parkavimo aikštelę, vejas ir t.t., nes ten visiška betvarkė. Man jau pabodo vyti lauk nesupratingus „parkuotojus“... Aš mokėjau pinigus už tas parkavimo vietas ir noriu nesukdamas galvos jas rasti VISĄ laiką tuščias. Kaip jūs ketinate užtikrinti, kad aikštelėje nebūtų statomos pašalinių žmonių mašinos?
A. Kreipėmės į statytoją siūlydami pastatyti kelio ženklus, apribojančius įvažiuoti į privačią teritoriją. Parkavimo vietos yra pažymėtos. Kelių ženklų nurodymų laikymąsi kontroliuoja kelių eismo priežiūros tarnyba. Esant užimtai Jūsų asmeninės nuosavybės teise priklausančiai parkavimo vietai, kreipkitės į juos.
K. Girulių g. 10 palijus prie įėjimo i laiptine atsiranda bala. vanduo nesubėga i nuotekų kanalizacija. norint išeiti iš namu nesušlapus kojų, tenka eini pasieniui. prie 12 namo laiptiniu tokiu problemų nėra. ar įmanoma ir ar bus sutvarkytas vandens nutekjejimas i kanalizacija?
Girulių 10 kai kuriuose aukštuose elektra dega nuolatos - neveikia judesio davikliai.
A. Problema perduota spręsti statytojui, kadangi tai yra garantinės problemos.
K. Kada bus pastatytas slagbaumas prie įvažiavimo i kiemą Girulių 10?
A. Pagal turimą informaciją užtvaras projekte nenumatytas. Didžiajai daliai antžeminio parkingo savininkams pageidaujant ir sutinkant apmokėti „City Service“ organizuotų šiuos darbus.
K. kodėl požeminiame parkinge (pvz. salia mano vietos Nr. 38), ant skiriamųjų stulpu kabo raudonos ( priešgaisrinės) dėžes. Ir taip mažas vietas, už kurias, beje, sumokėjom dideles pinigu sumas dar labiau sumažinat. Džiaugiuosi, kad retai būna kaimynas, bet kai visi gyventojai jau gyvens, net neabejoju, kad pastatyt automobili i savo vieta bus labai sunku. Kuo aš blogesne už kitus gyventojus? Juk sumokėjau lygiai tokia pačią pinigu suma. Brėžiniuose, beje, nurodyta kur kabes dezes - nebuvo. Prašau paaiškinti, kuo remiantis buvo sudaryta tvarka, ant kuriu stulpu kabinti dezes, o ant kuriu ne. Gal yra galimybe tas dezes perkelti i kita vieta??
A. Kurti, keisti pastato projektines detales yra statytojo kompetencijoje. Suprantame jums kylančius nepatogumus, bet ši problema viršija mūsų įgaliojimus. Problemą perdavėme išnagrinėti ir spręsti statytojui.
K. Kodėl sąskaitą už šildymą pateikia AB "City Service", o ne "Vilniaus Energija", su kuria būsto pirkimo metu sudaryta sutartis. Ir kodėl kaina nustatyta pagal buto plotą o ne pagal faktiškai suvartotą šilumos energiją pagal radiatorių daliklius? Jungtinės paslaugos sutartis numato, kad šildymo paslaugas apmokestins "Vilniaus Energija".
A. Nuo sausio 1 d. sąskaitų už šilumos energiją paskaičiavimas ir pateikimas perduotas „Vilniaus energijai“. Sutartiniais pagrindais tarp pirkėjo ir pardavėjo nustatyta, kad mokesčius iki perdavimo „Vilniaus energijai“ paskirsto namo administratorius proporcingai bendrasavininkių turimam plotui.
K. Už ką atsako „City Service“ iki namo pridavimo valstybinei komisijai ir už ką po pridavimo?
A. „City Service“ iki pastato pripažinimo tinkamu naudoti (pridavimo valstybinei komisijai) organizuoja (administruoja) numatytas sutartyje bendrąsias komunalines ir kt. paslaugas (šildymo sistemų, liftų techninę priežiūrą, valymas, postatybinis valymas, statybinių, buitinių atliekų išvežimas, fizinė objekto apsauga ir kt.), kontroliuoja bei atsako už jų tinkamą vykdymą, tarpininkauja paskirstant bei surenkant mokesčius tarp statytojo ir butų savininkų. Po pastato pripažinimo naudoti „City Service“ atsakomybėn prisideda bendrųjų inžinerinių sistemų priežiūra ir bendrųjų konstrukcijų priežiūra.
K. Kokias funkcijas vykdo „City Service“ dispečerinė tarnyba?
A. Darbo dienomis ir valandomis „City Service“ skambučių centras (tel. 8 700 55966 arba 274 20 31) užregistruoja skambinusiojo pranešimą (problemą, skundą) ir perduoda spręsti atsakingiems asmenims ar, klientui pageidaujant, sujungia telefonu su namo administratoriumi, buhaltere. Ne darbo valandomis sprendžia avarines problemas ir registruoja darbo tvarka spręstinas problemas.
K. Koks nustatytas procesas, kai spręsti reikia garantinę problemą?
A. Garantines problemas galima registruoti „City Service“ skambučių centro telefonu. Jos yra perduodamos spręsti statytojui.
K.Kaip nustatoma, kad problema garantinė?
A.Visos problemos yra registruojamos „City Service“ skambučių centro telefonu. Mūsų specialistai nustato, ar tai garantinė, ar eksploatacinė problema.
K. Ar yra nustatyti problemų šalinimo terminai?
A. Garantinių problemų šalinimą vykdo statytojas. Avarinės problemos šalinamos nedelsiant (atvykimas vėliausiai per 1 val.). Kitos problemos šalinamos prioriteto tvarka.
K. Ar galėtumėte koncentruotai aprašyti Administratoriaus funkcijas? Kokius klausimus jis įgaliotas spręsti?
A. Administruojanti įmonė organizuoja (savo pajėgomis ar sudaro sutartis su atitinkamomis įmonėmis) bendrąsias komunalines ir kt. paslaugas (inžinerinių sistemų nuolatinė techninė priežiūra, šildymo sistemų priežiūra, liftų techninė priežiūra, valymas, atliekų išvežimas ir kt.), kontroliuoja bei atsako už jų tinkamą vykdymą, sudaro sutartis dėl bendrosios elektros, bendrojo vandens (valymo, laistymo reikmėms) pirkimo. Išlaidas už bendrosios nuosavybės priežiūrą paskirsto savininkams (gyventojams). Gyventojų pageidavimu organizuoja jiems reikalingų kitų paslaugų teikimą (atlieka apklausas, parenka potencialius teikėjus, derina sąmatas su gyventojais).
![]() |
Komentarai
RamBalt
|
Gal butu galima pamatyti konkreciu paslaugu tarifus? |
serz
|
Daugumos paslaugu tarifai fiksuoti ir yra tavo buto pirkimo sutartyje, priede nr8 lyg. visi kiti tarifai ir mokesciai neteiseti |
Danguolė
|
Kada bus priduotas namas Perkunkiemio 11 ir ką toliau buto savininkas turi daryti, ar reikia vykti į "Vilniaus šilumos energiją"sudaryti sutartį, ar dar kartą reikia vykti į registrų centrą. |
|
sypseniki
|
kiek reikes susimoketi uz priverstini parkingu generalini valyma? kai parkingu daugiau nei puse neispirkta? niekas neklause norima ar ne valyti, niekas jokiu parasu nesurinkinejo! |
serz
|
pirkimo sutartyje yra ši nuostata. reikia kreiptis į CS dėl pilnos sąskaitos parodymo, bei įsitikinti, kad ji bus padalinta visom parkavimo vietom (ir rangai) o ne tik tiem, kas jas išpirkę |