Kova del 3a zemes Perkunkiemyje - Perkūnkiemio bendruomenės svetainė
Perkunkiemis


Kova del 3a zemes Perkunkiemyje


2007 12 11

Vilniaus savivaldybės išduotas leidimas statyboms į konfliktą įvėlė statybų bendrovę, statančią naują gyvenamąjį rajoną, ir žemės savininkus. Kol ginčijamasi dėl 3 arų sklypo, keliems tūkstančiams vilniečių kurį laiką į namus gali tekti važiuoti aplinkkeliais. Kilus ginčui, statybų leidimas buvo panaikintas, o savivaldybės atstovai žemės savininkus vadina reketininkais.

Jonas Užusienis skundžiasi, kad jį nuskriaudė statybų milžinė „Ranga IV“. Esą per milijardo litų nekilnojamojo turto vertės statybų užsakovė sostinės „Perkūnkiemio“ mikrorajone užvaldė J.Užusieniui ir dar dviems bendrasavininkiams priklausančio sklypo dalį – trijų arų plotą, paklojo inžinerines komunikacijas ir nutiesė kelią, pranešė LTV naujienų tarnyba.

Kai žmogus teisybės pradėjo ieškoti teismuose, Vilniaus savivaldybė statybų leidimą panaikino. „Savivaldybė sužinojo, kad yra konfliktinė situacija, pareikalavo, kad būtų pakartotinai projektas pateiktas svarstymui. Ši projekto dalis ir gatvė bei lietaus kanalizacija buvo iš to konfliktinio sklypo iškelta apeinant sklypą“, – sakė Vilniaus savivaldybės administracijos Miestų plėtros departamento skyriaus vedėja Marija Nijolė Pakulienė.

Tačiau statybų užsakovė teigia, kad vien tik jos statomuose daugiaaukščiuose gyvens per 4 tūkst. šeimų, todėl ginčijamas plotas turi pereiti visuomenės poreikiams.

„J.Užusienis, įsigydamas šį sklypą, susipažino su visais dokumentais ir žinojo, kad dalis sklypo turės būti perduota visuomenės poreikiams, nes būtent to sklypo dalis, dėl kurios kyla ginčas, ir buvo numatyta kaip tinklų ir kelių nutiesimo vieta“, – tvirtino „Rangos IV investicijų“ rinkodaros direktorė.

Investuotojai sako sutinkantys už tuos tris arus atlyginti, tačiau ne daugiau, nei kainuotų inžinerinių tinklų perkėlimas. Tai esą padidintų statomo gyvenamojo ploto kainą. LTV duomenimis, darbai kainuotų iki 30 tūkst. litų.

„Ne kompensacija svarbiausia, o pats principas – kaip galima pažeidžiant teisės aktus išduoti leidimą. O kas išdavė tą leidimą, iki šiol nežinau“, – sakė žemės sklypo savininkas J.Užusienis.

Statybas prižiūrintys valdininkai sako, kad dabar šis žemės lopinėlis vertas kur kas daugiau.

„Prieš dvejus metus, kai niekas nevyko, tai buvo kapeikos, o šiandien, be abejo, dideli pinigai. Tas lopinėlis dabar kainuotų daug. Investuotojai įspraudžiami į kampą. Ne pirmas atvejis toks – tai praktiškai reketas“, – teigė Vilniaus apskrities teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorius Aurelijus Kuisys.

J.Užusienis sako pasirengęs tuos tris arus visuomenės poreikiams ir padovanoti, tik prieš tai išsiaiškinęs, kuris valdininkas leidimą išdavė.

LRT
Atgal į rubrikų apžvalgą   Atgal į naujienų apžvalga

Paremk svetainę!


Fotoalbume
Komentarai


Apklausa